Hallituksen jäsenet 2024


Vuoden 2024 Defenssin hallituksessa on kolmetoista varsinaista jäsentä, neljä varajäsentä ja useita toimihenkilöitä, jotka pyörittävät ainejärjestön toimintaa. Alta löytyvät hallituslaisten yhteystiedot yhteydenottoa varten.


Petra Jokikokko

Puheenjohtaja

petra.jokikokko@student.oulu.fi 

Viivi Ryhänen

Varapuheenjohtaja

viivi.ryhanen@student.oulu.fi 

Ella Virkkala

Sihteeri

ella.virkkala@student.oulu.fi 

Okko Kaasinen

Koulutuspoliittinen vastaava

okko.kaasinen@student.oulu.fi 

Katja Simonen

Taloudenhoitaja

katja.e.simonen@student.oulu.fi 

Riina Putila

Sosiaalipoliittinen vastaava

riina.putila@student.oulu.fi 

Elli Reinola

Yritysyhteistyövastaava

elli.reinola@student.oulu.fi 

Iida Argillander

Tapahtumavastaava

iida.argillander@student.oulu.fi 

Aapo Kuusinen

Tapahtumavastaava

aapo.kuusinen@student.oulu.fi 

Jenna Immonen

Viestintävastaava

jenna.immonen@student.oulu.fi 

Janika Lehto

Viestintävastaava

janika.lehto@student.oulu.fi 

Mia Nguyen

Myyntivastaava

mia.nguyen@student.oulu.fi 

Sofia Koho

Fuksivastaava

sofia.koho@student.oulu.fi 

Roni Kosonen

Varajäsen

roni.kosonen@student.oulu.fi 

Maija Mourujärvi

Varajäsen

maija.mourujarvi@student.oulu.fi 

Noora Nahkala

Varajäsen

noora.nahkala@student.oulu.fi 

Laura Junno

Varajäsen

laura.junno@student.oulu.fi 

Toimihenkilöt 2024

Oulun seudun psykologiyhdistys: Iiris Vastamäki iiris.vastamaki@student.oulu.fi 

KASKI-edustaja: Elli Reinola elli.reinola@student.oulu.fi 

SPOL-edustajat: Laura Junno laura.junno@student.oulu.fi ja Viivi Ryhänen viivi.ryhanen@student.oulu.fi 

Grafiikkavastaavat: Noora Kuha noora.kuha@student.oulu.fi ja Katri Kantola katri.s.kantola@student.oulu.fi 

Kansainvälisyysvastaava: Joonas Hannula joonas.s.hannula@student.oulu.fi 

Pikkutapsa: Maria Suopajärvi maria.suopajarvi@student.oulu.fi