HALLITUKSEN JÄSENET 2023

Vuonna 2023 Defenssillä on viidestätoista varsinaisesta jäsenestä ja neljästä varajäsenestä koostuva hallitus. Hallituslaisten vastuualueet ja sähköpostit yhteydenottoa varten löydät alta. Defenssiläiset saavat hallituslaisiin yhteyden helposti myös Telegramin kautta. Hallituksen lisäksi Defenssin toiminnan mahdollistamiseen osallistuu useita toimihenkilöitä - heidänkin yhteystietonsa löydät tältä sivulta. 

Elli Reinola

Puheenjohtaja

elli.reinola@student.oulu.fi

Ida-Lotta Rajanen

Sihteeri

ida-lotta.rajanen@student.oulu.fi

Laura Junno

Tapahtumavastaava

laura.junno@student.oulu.fi

Viivi Ryhänen

Sosiaalipoliittinen vastaava

viivi.ryhanen@student.oulu.fi

Noora Nahkala

Yritysyhteistyövastaava

noora.nahkala@student.oulu.fi

Aliina Ojala

Myyntivastaava

aliina.k.ojala@student.oulu.fi

Iida Argillander

Varajäsen, pikku-tapsa

iida.argillander@student.oulu.fi

Maija Mourujärvi

Varapuheenjohtaja

maija.mourujarvi@student.oulu.fi

Ida Leipivaara

Koulutuspoliittinen vastaava

ida.kautto@student.oulu.fi

Sofia Koho

Tapahtumavastaava

sofia.koho@student.oulu.fi

Sonja Tarvainen

Viestintävastaava

sonja.tarvainen@student.oulu.fi

Anni Sirén

Koulutus- ja työelämävastaava

anni.siren@student.oulu.fi

Hilla Vaattovaara

Varajäsen

hilla.vaattovaara@student.oulu.fi

Nora Kinnunen

Varajäsen

nora.kinnunen@student.oulu.fi


Katja Simonen

Rahastonhoitaja

katja.e.simonen@student.oulu.fi

Salla Kopalainen

Koulutuspoliittinen vastaava

salla.kopalainen@student.oulu.fi

Petra Jokikokko

Tapahtumavastaava

petra.jokikokko@student.oulu.fi

Katri Kantola

Viestintävastaava

katri.s.kantola@student.oulu.fi

Roni Kosonen

Fuksivastaava

roni.kosonen@student.oulu.fi

Jenna Saastamoinen

Varajäsen

jenna.saastamoinen@student.oulu.fi

Toimihenkilöt 2023

Oulun seudun psykologiyhdistys: Atte Räinä atte.raina@student.oulu.fi

KASKI-edustajat: Salla Kopalainen salla.kopalainen@student.oulu.fi

SPOL-edustajat: Laura Junno laura.junno@student.oulu.fi

Ympäristövastaavat: Stella Puurunen stella.puurunen@student.oulu.fi ja Pinja Vesalainen pinja.vesalainen@student.oulu.fi

Urheiluvastaava: Aapo Kuusinen aapo.kuusinen@student.oulu.fi

Grafiikkavastaava: Noora Kuha noora.kuha@student.oulu.fi

Kansainvälisyysvastaava: Joonas Hannula joonas.s.hannula@student.oulu.fi